Budowanie na pokaz? Nie w tych czasach

0
18
Rate this post

Budowanie na pokaz? Nie w tych czasach
Nie dziwi mnie to wcale, w końcu kogo stać już na drogie w utrzymaniu wielkie budynki, kto to będzie ogrzewał i konserwował? To pytanie które warto sobie zadać, gdy osoba chcąca wybudować dom, za bardzo dała się ponieść wyobraźni, a jak wiemy jest to dość powszechne posunięcie, a raczej było wśród Polaków! Gdyby nie galopujące ceny surowców, zapewne byłoby inaczej, a tak to wiadomo! Nie da się po prostu nie windować cen.

Obecnie panuje model domu który jest po prostu odpowiednich rozmiarów, np. dla 4 osobowej rodziny, dobrze rozplanowany, nawet 70 metrowy budynek to już dobre lokum, tanie w utrzymaniu. Jeśli chcemy trochę luzu, 90, do 100 metrów kwadratowych będzie wystarczające. Zmieniamy podejście do budownictwa, budujemy mądrze, nie na pokaz! Po co komuś wielka chata, która robi wrażenie, jednak jest droga w wybudowaniu i utrzymaniu. Taki stu metrowy domek, wygląda bardzo ładnie, do tego warto dorzucić garaż dobudowany z boku, który zawiera dodatkowo kotłownie. Bez kopania piwnic i nie potrzebnego marnowania pieniędzy. To na pewno jest spory atut nowego podejścia do budowy domków rodzinnych. Tam oda nastąpiła sama, ludzie po prostu zrozumieli że tak jest taniej, ładnie i funkcjonalnie. Ostatnio rezygnuje się także z poddaszy, dlaczego? Lepiej postawić nieco więcej pomieszczeń na parterze, niż podnosić dodatkowe pięterko, które też wiąże się z kosztami. Taki budynek także jest tańszy i to na pewno jest idealna alternatywa. Polecam wszystkim tego typu rozwiązania, nie muszę mówić z jakich powodów!

Budując rozsądnie i przede wszystkim ekonomicznie sporo zyskamy, także przed tym jak zaczniemy planować wizje zwiazane z projektowaniem domu, warto przeliczyć, co nam jest naprawdę potrzebne. By nie wydawać pieniędzy w ciemno i całkowicie bezsensownie.