Cyklinowanie bezpyłowe

0
23
Rate this post

Jak przywrócić staremu parkietowi życie?

W wielu mieszkaniach znajdują się drewniane parkiety, które są bardzo przyjemne i naturalne, jednak często ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem stary, wyglądający nieciekawie parkiet może zyskać zupełnie nowe życie, jeżeli wynajmie się odświeżającą go firmę.

Fundamentem działań mających za cel przywrócenie parkietowi świetności jest cyklinowanie. Nie trzeba się obawiać dziś tego procesu, gdyż wiele firm oferuje cyklinowanie bezpyłowe, w którym szlifierka posiada już wbudowany odkurzacz pochłaniający pył.

Parkiet może być w różnym stanie. Bardzo często może być on kompletny, bez brakujących klepek, jednak pojawić się w nim mogą małe szczeliny i ubytki. W takim przypadku wypełnia się je specjalną szybkoschnącą masą, po której nałożeniu dokładnie poleruje się podłogę.

Na polerowaniu można poprzestać, jednak aby proces był naprawdę kompletny, powinno się jeszcze parkiet polakierować, co nie tylko go zabezpieczy, ale i upiększy. Na rynku dostępnych jest dziś wiele kolorowych lakierów.

Mogą one uczynić mieszkanie bardziej nowoczesnym i modnym, ale też mogą one zamaskować ciemniejsze miejsca, które nie zawsze udaje się rozjaśnić przy pomocy cyklinowania. Zastosowanie ciemnego lakieru jest też o wiele oszczędniejszym rozwiązaniem niż wymiana samych klepek.