Instalacje solarne

0
18
Rate this post

Wydatki na ogrzewanie domu to nadal jedno z najwyższych obciążeń w budżecie domowym. Mogą one stanowić nawet do 80% wszystkich kosztów eksploatacyjnych, jeśli budynek posiada niski standard energetyczny. Warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze konkretnego systemu grzewczego i najlepiej zrobić to już na etapie projektowania domu, aby uniknąć ograniczeń np. w postaci za małej kotłowni, nieodpowiedniego kształtu dachu czy wręcz niewłaściwego położenia całego domu, jeśli działka teoretycznie pozwalała na dowolny układ budynku, co jest niezwykle istotne przy montażu kolektorów słonecznych.

Na wybór określonego sposobu ogrzewania domu oraz uzyskiwania ciepłej wody użytkowej bezpośredni wpływ mają przede wszystkim możliwości finansowe inwestora, ale nie tylko. Bardzo ważna jest również świadomość ekologiczna przyszłych użytkowników oraz ich indywidualne potrzeby – uzyskanie właściwego komfortu cieplnego oraz nie sprawiające kłopotów codzienne użytkowanie zakupionych urządzeń.

Zastosowanie instalacji solarnych, czyli rozwiązania opartego o odnawialne źródła energii, to doskonały pomysł na zmniejszenie comiesięcznych wydatków i uniezależnienie się od bardzo prawdopodobnego wzrostu cen energii i różnego rodzaju opału w przyszłości.