Jak dociąć listwy przysufitowe?

0
23
Rate this post

Jak dociąć listwy przysufitowe?

Wszystkim inwestorom będącym na etapie wykończenia wymarzonego domu w głowie rodzi się pytanie: Jak dociąć listwy przysufitowe?
Do docinania listew przysufitowych stosuje się dwa kąty: 90 stopni i 45 stopni. Do skrócenia listew należy natomiast skrócić je na odpowiednią długość pod kątem prostym. Listwy pod kątem 45 stopni docinamy także, gdy muszą być one połączone w rogu dwóch ścian. Co ważne, nie należy ciąć listew przysufitowych na oko, gdyż na pewni okaże się, że dwa elementy nie schodzą się ze sobą i łączenie będzie mało estetyczne. Aby zrobić to profesjonalnie należy zastosować skrzynię uciosową, która pomoże opracować odpowiedni kąt, tak aby dwa docinane elementy współgrały ze sobą idealnie. Dzięki temu urządzenie docinanie listew pod kątem 45 i 90 stopni jest niewiarygodnie proste i szybkie. Tak naprawdę przycinanie każdego rodzaju listew polega na tym samym, niezależnie od tego, czy są to listwy przysufitowe, przypodłogowe, czy ścienne. W każdym z tych rodzajów należy dokładać starań, by przycięcie było perfekcyjne i zgodne z danym kątem, tak aby listwy mogły łatwo i estetycznie złożyć się w całość.
Listwy przysufitowe znów wracają na salony. Jest to w tym sezonie modny element wyposażenia, który z powodzeniem może być użyty w każdym pomieszczeniu.