Kolektory słoneczne

0
23
Rate this post

W Polsce nadal zdecydowanie częściej wybierane są kolektory płaskie. Powodem jest cena. Wysokiej klasy kolektory próżniowe są dużo droższe. Można powiedzieć, że wybór rodzaju kolektora to sprawa drugorzędna, najistotniejsza jest rosnąca z każdym rokiem chęć zmian i coraz częstsze wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w naszym kraju.

Kolektory słoneczne od wiosny do jesieni są w stanie pokryć większość zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Nawet w chłodniejsze dni, podgrzewając wodę zaledwie do 15 – 20 °C, przyczyniają się do oszczędności w naszym portfelu, ponieważ inne źródło energii, np. w postaci grzałki elektrycznej, musi wówczas pogrzać wodę tylko o kilka czy kilkanaście stopni, a nie 30 czy 40. Użytkownicy instalacji solarnej chwalą ją sobie za codzienną wygodę użytkowania. Doceniają ją przede wszystkim właściciele kotłów na paliwa stałe, którzy w okresie wiosenno – jesiennym mogą odpocząć od palenia w piecu. Ciepłą wodę są im w stanie skutecznie dostarczyć kolektory słoneczne. I co bardzo istotne jest to energia czysta.

Aby instalacja spełniała swoje zadanie, musi zostać właściwie zaprojektowana i wykonana. Nawet najlepszej klasy kolektor próżniowy nie będzie działał efektywnie, jeśli zostanie źle podłączony. W kolektorach próżniowych często spotykanym błędem przy instalacji jest niewłaściwe uszczelnienie połączenia rury próżniowej z rurą, która odbiera ciepło. Jeśli do środka rury próżniowej dostanie się nawet niewielka ilość powietrza, próżnia traci swoje właściwości izolacyjne.

Gorąco zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie całego kraju. Z przyjemnością odpowiemy na każde Państwa pytanie.