Kupno czy wynajem?

0
22
Rate this post

Młodzi ludzie, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie, czyli po prostu chcą zamieszkać sami, mają nie lada dylemat. Mianowicie, zastanawiają się, czy wynajmować mieszkanie, czy dokonać jego zakupu. Dylemat wbrew pozorom jest ogromny. Większość osób, które chcą zacząć życie na własny rachunek twierdzi, że na zakup, nawet najmniejszego mieszkania ich nie stać.
Wynajem mieszkania

Nie da się ukryć, kupno nawet najmniejszej nieruchomości to naprawdę duży wydatek. Nic, więc dziwnego, że większość osób twierdzi, że na tak drogi zakup nie może sobie absolutnie pozwolić. Wtedy też zaczyna się rozważać wynajem mieszkania. Jednak, jak się szybko okazuje, to także nie jest tanie rozwiązanie. Do wszystkich opłat za mieszkanie i życie codzienne dochodzi opłata odstępnego, czyli kwota za udostępnienie mieszkania dla jego właściciela. No i właśnie w tym momencie pojawia się poważny dylemat. Której opcji nie wybierzemy, zapłacimy tak naprawdę całkiem sporo.
Zakup mieszkania

Zakup mieszkania, to najczęściej spory kredyt, na kilkanaście lat, z comiesięcznymi, wcale nie małymi ratami. Wynajem zaś, to płacenie komuś za możliwość mieszkania w jego lokum każdego jednego miesiąca, przy czym najczęściej opłata taka nie jest wcale mała. Podsumowując, w pierwszym, jak i w drugim wypadku, każdego miesiąca czeka nas płacenie nie tylko za bieżące rachunki, ale także za kredyt, czy też możliwość mieszkania w czyimś mieszkaniu. I w jednym i w drugim wypadku są to niemałe kwoty.
Co zatem będzie lepszym rozwiązaniem?

Którą opcję młode osoby, decydujące się na samodzielne życie powinny wybrać. Dylemat jest naprawdę spory i tak naprawdę, wiele zależy od sytuacji danej osoby. Bez wątpienia, gdy jesteśmy pewni, że bank udzieli nam kredytu na zakup mieszkania, wynajmowanie tak owego jest zupełnie bez sensu. Zawsze lepiej posiadać własne mieszkanie, niżeli mieszkać w czyimś. Gorzej mają osoby, które otrzymania kredytu nie są pewne, czy też te, które z różnorodnych powodów na zakup nie są zdecydowane w stu procentach.
Kredyt na zakup mieszkania

Bez wątpienia, warto zawsze starać się o kredyt na zakup mieszkania. Można wybrać na przykład mieszkanie trochę oddalone od centrum, mniejsze. Tak owe będzie tańsze, a nasze szanse na kredyt dzięki temu wzrosną. Znacznie lepiej jest bez wątpienia opłacać kredyt za własne mieszkanie, niżeli komuś płacić za możliwość wynajmowania jego lokalu. Choć, są osoby, którym zakup wcale się nie opłaca. Na pewno będą to osoby, które na przykład ze względu na pracę zmieniają adres pobytu. Zakup mieszkania w każdym miejscu, w którym się pracuje jest przecież niemożliwy.
Start w życie

Może być też tak, że planuje się wyjechać z danego miasta do innego. Zazwyczaj powodem jest też praca. Ale w tych sytuacjach zakup mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Wynajem za ta będzie bardzo rozsądny. Jeśli chodzi o inne sytuacje, to tak naprawdę, w większości innych, zakup mieszkania jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wynajem. I bez wątpienia, to nad nim powinna każda młoda osoba zaczynająca życie na własną rękę się zastanawiać. Wynajem to ostateczność, a nie dobre rozwiązanie na start w życie.