Listwa do zabudowy karnisza

0
22
Rate this post

Jak odświeżyć wnętrze w 2 prostych krokach

Wiosenne porządki to dobry moment na delikatne odświeżenie wyglądu okien i zadbanie o detale, które wzbogacą domową przestrzeń. Co sprawi, że pomieszczenie zyska oryginalny wygląd i jednocześnie nie będzie pracochłonnym przedsięwzięciem? Listwa do zabudowy karnisza i nowe firanki mogą zdziałać o wiele więcej, niż ktokolwiek by się spodziewał.

Pierwszym krokiem do odpowiedniego dopasowania aranżacji okiennej, powinien być wybór listwy maskującej albo innej konstrukcji, która ukryje nieestetyczny karnisz. Taki zabieg będzie wstępem do zmiany stylizacji wystroju całego wnętrza. Warto więc zadbać o szczegóły, żeby końcowy efekt był zaskakujący i w widoczny sposób zmienił dotychczasowy wygląd.

Osłonę na karnisz można wykonać z:
– płyty karton-gips,
– maskownicy ze styropianowym wypełnieniem,
– listwy do zabudowy karnisza w kształcie litery L,
– sztukaterii wykonanej z listwy.

W ofercie sklepowej dostępny jest cały wachlarz rozwiązań. Od prostych i gładkich listew maskujących do bardziej wyszukanych z frezami. Trzeba się zastanowić czy maskowanie karnisza ma być wyraźnym elementem dekoracyjnym, czy też powinno harmonijnie wtapiać się w tło. Ostatnim elementem nadającym efekt finalny dekoracji jest wybór zasłon i firan oraz sposobu zawieszania na karniszu.