Ogrzewanie podłogowe jest spotykane w domach jednorodzinnych coraz częściej i to nie tylko w łazienkach, ale również w innych pomieszczeniach. Może być ono z powodzeniem wykorzystywane do ogrzewania całego domu. Często spotykanym rozwiązaniem jest także połączenie obu układów, to jest ogrzewania podłogowego, stosowanego np. w kuchni, łazience i salonie oraz tradycyjnych grzejników, które z kolei są umieszczane w sypialniach.
Aby instalacja ogrzewania podłogowego była w stanie spełnić swoje zadanie, to jest zapewnić użytkownikom odpowiednią temperaturę przez długie lata, musi zostać prawidłowo wykonana, a wcześniej zaprojektowana. Po zainstalowaniu takiego ogrzewania praktycznie nie ma możliwości jego poprawienia bez niszczenia ułożonych już podłóg i izolacji, co wiązałoby się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów.
Warto zatem do prac związanych z zaprojektowaniem i ułożeniem ogrzewania wybrać sprawdzoną firmę, posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Niezwykle istotna jest jakość elementów użytych do montażu. Ważne są również dokładne wyliczenia zapotrzebowania cieplnego w poszczególnych pomieszczeniach, aby został zapewniony komfort cieplny i co istotne, aby zostały spełnione indywidualne potrzeby przyszłych użytkowników. Zalecana temperatura podłogi powinna mieścić się w przedziale 26 – 29 °C. Nieco wyższą temperaturę stosuje się w łazienkach i w pomieszczeniach wzdłuż ciągów okiennych (maksymalnie do 35 °C).