Posadzki, które mogą znieść wszystko.

0
24
Rate this post

Niewielu zdaje sobie sprawę, jak wiele wymagań musi spełniać nawierzchnia w budynkach przemysłowych. Weźmy na przykład posadzki przemysłowe w halach produkcyjnych lub magazynach. Jest ona narażona na rozmaite obciążenia związane na przykład ze składowaniem na niej towarem (a więc obciążenia pośrednie i bezpośrednie), pracą ustawionych na posadzce maszyn (często emitujących silne drgania) czy też jazdą wózków widłowych przewożących ciężkie produkty w obrębie hali. Na posadzki działają również różne czynniki związane z technologią produkcji, takie jak kwasy, zasady, oleje itp. Do tego wszystkiego dodatkowe naprężenia powoduje często temperatura, której dość znaczne wahania w obrębie hali może powodować na przykład praca maszyn.
Dlatego też wylewanie podłóg dla tego rodzaju obiektów wymaga z jednej strony wyjątkowo odpornego materiału produkcyjnego jak na przykład polimerobeton, poliuretan, epoksydy czy metylometakryl.
Oprócz wytrzymałości, posadzki muszą często posiadać właściwości antypoślizgowe (wykazuje je na przykład posadzka żywiczna) i muszą być łatwe w utrzymaniu czystości (na przykład posadzka epoksydowa), ponadto nie mogą nasiąkać wodą i ani reagować z rozpuszczalnikami.
Dlatego też przygotowywanie nawierzchni pod budynki przemysłowe warto powierzyć specjalistom, którzy starannie dobiorą odpowiednie materiały i technologie produkcji pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Aby taki dobór był możliwy, firma musi posiadać szeroki zakres technologii, w których przygotowuje swoje posadzki, oraz bogate zaplecze techniczne umożliwiające pracę w rożnych warunkach.