Przykładowe badanie fizyko – chemiczne wody

0
19
Rate this post

Przykładowe badanie fizyko – chemiczne wody

Badanie wody w przypadku wody z własnego ujęcia to zdecydowanie podstawowa kwestia przy wyborze właściwych filtrów do wody. Niektóre firmy zajmujące się montażem stacji uzdatniania wody proponują badania wody wykonywane we własnym zakresie, przy użyciu papierków lakmusowych czy metody kropelkowej. Zdaniem naszych specjalistów nie jest to dobre podejście. Chcąc zagwarantować Klientowi absolutnie najlepsze rozwiązanie, dopasowane do jego potrzeb i rozwiązujące problemy z wodą na jego działce, należy wykonanie badań zlecić specjalistycznej komórce. Rzetelne podejście pozwala nam zagwarantować Klientowi uzyskanie wody najlepszej jakości po zastosowaniu montowanych przez nas filtrów.
Filtr w domu jednorodzinnym – montaż na małej powierzchni

Filtr w domu jednorodzinnym – montaż na małej powierzchni

Jeśli na działce nie ma dostępu do wody wodociągowej i niezbędne będzie wybudowanie studni, warto już na tym etapie pomyśleć o konieczności dotarcia do jak najlepszej jakościowo wody. Taką wodę jest nam w stanie zagwarantować tylko i wyłącznie właściwie wykonana studnia głębinowa. Mówiąc o precyzji wykonania mamy na myśli jej właściwą szczelność, która uchroni nas przed napływem najczęściej mocno zanieczyszczonych wód powierzchniowych. Ważne również, aby studnia głębinowa miała odpowiednią głębokość, minimum 15 metrów, nawet pomimo występowania wody na mniejszej głębokości. Niestety najczęściej jakość wody nawet z dobrze wykonanej i zabezpieczonej studni głębinowej nie jest najlepsza. Blisko 90% tego typu ujęć wody wymaga zastosowania odpowiednich filtrów, aby woda nadawała się do użytkowania w gospodarstwie domowym.

Już na etapie wyboru projektu budynku, warto uwzględnić potrzebę umiejscowienia urządzenia filtrującego. Najczęściej stacja uzdatniania wody lokowana jest w kotłowni. Dodatkowo niezbędny będzie odpływ do ścieków.