Przyłącze wodociągowe musi posiadać kilka niezbędnych elementów

0
18
Rate this post

Przyłącze wodociągowe musi posiadać kilka niezbędnych elementów:

wodomierz – który będzie odnotowywał ilość zużytej wody,
zawór odcinający – dzięki któremu w razie potrzeby będzie można odciąć dopływ wody do budynku
oraz zawór antyskażeniowy – zapobiegający cofaniu się wody z instalacji domowej do miejscowej sieci wodociągowej, w sytuacji gdy nastąpi spadek ciśnienia w sieci miejskiej.

Poza wymienionych powyżej niezbędnymi elementami, warto przemyśleć również zakup stacji uzdatniania wody, w którą ze względów zdrowotnych i ekonomicznych powinien zostać uzbrojony każdy dom, nie tylko ten z własnym ujęciem wody, ale również korzystający z wody wodociągowej. Warto w tej kwestii zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Już montaż prostego filtra do wody będzie w stanie zabezpieczyć domową instalację przez zniszczeniem oraz pozwoli nam przez długie lata użytkować domowe sprzęty pobierające wodę (np. pralkę czy żelazko).

Bardzo ważne jest również właściwe umiejscowienie przyłącza wodociągowego. Minimalne odległości przyłącza wodociągowego od innych podziemnych obiektów (np. przewodów kanalizacyjnych, telefonicznych, gazowych czy elektrycznych) określa szczegółowo projekt wykonania przyłącza.

Przy tego typu pracach niezwykle istotna jest staranność wykonania. Dla późniejszego prawidłowego użytkowania przyłącza wodociągowego znaczenie ma nie tylko jakość zastosowanych materiałów, to jest wybór przewodów i rur tylko najwyżej klasy, o odpowiedniej średnicy, ale również właściwy sposób zgrzewania użytych elementów, tak, aby instalacja była szczelna.

Nasza firma dysponuje wieloletnim doświadczeniem w branży oraz odpowiednim, w pełni profesjonalnym sprzętem, umożliwiającym wykonanie wszelkich przyłączy (wodnych, kanalizacyjnych, gazowych).

W naszym parku maszynowym znajduje się m.in. minikoparka najczęściej nieodzowna przy większości prac przyłączeniowych, zwrotna samojezdna wiertnica pozwalająca na wykonywanie bardzo precyzyjnych odwiertów geologicznych np. pod kolektory pionowe gruntowych pomp ciepła. Dysponujemy również urządzeniem zwanym potocznie kretem, dzięki któremu przy robieniu przyłączy bez trudu możemy pokonać wszelkie przeszkody naziemne.

Posiadane przez nas urządzenie kret pozwala na wykonanie przecisków pneumatycznych pod drogami, torami kolejowymi, podjazdami z kostki brukowej, zagospodarowanym trawnikiem lub ogrodem bez uszczerbku dla istniejącej infrastruktury, co wiązałoby się dla inwestora z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów lub wręcz niemożliwością wykonania przyłącza (brak zgody gminy na zniszczenie nawierzchni drogi).

Dysponujemy również kilkoma samochodami dostawczymi, dzięki czemu na życzenia klienta jesteśmy w stanie dowieźć materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia planowanych prac.