Rusztowania aluminiowe

0
19
Rate this post

Mieszkańcy blokowisk i rusztowania budowlane

Firmy i inwestorzy budowlani, zajmujący się odnową i ocieplaniem elewacji budynków, najczęściej – budynków mieszkalnych takich jak bloki i apartamentowce, często będą musieli radzić sobie z wyzwaniem, jakim jest rozstawianie rusztowań przed rozpoczęciem pracy.
Rusztowania aluminiowe są niezbędne, aby umożliwić robotnikom prace na wysokości. Ponieważ w jakiejkolwiek pracy podstawową wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu naszym pracownikom, prawidłowe rozstawienie rusztowań jest kluczowe dla sukcesu projektu.
Niestety, często ta podstawowa potrzeba spotyka się w najczęstszym przypadku z obojętnością, a czasem – ze sprzeciwem mieszkańców osiedla. Przede wszystkim często mają oni na balkonach i parapetach własne anteny satelitarne, doniczki z roślinami czy dekoracje, które – jeśli nie zostaną ściągnięte na czas – mogą całkowicie uniemożliwić ustawienie rusztowania.
Dlatego kiedy potrzebne nam są do pracy rusztowania aluminiowe, w pierwszej kolejności powinniśmy zaangażować samorząd mieszkańców i uprzedzić ich o konieczności usunięcia zewnętrznych obiektów i dekoracji.