Samojezdna wiertnica GEOTOOL P-T20

0
22
Rate this post

Samojezdna wiertnica GEOTOOL P-T20

Nasza firma dysponuje maszyną samojezdną GEOTOOL P-T20, która pozwala na wykonanie odwiertów pionowych na głębokość do 100 m i średnicy od 110 do 160 mm. Maszyna ma niewielkie gabaryty, porusza się na gąsienicach, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać odwierty nawet w trudnodostępnych miejscach czy też na terenach już zagospodarowanych.

Gruntowa pompa ciepła czerpiąca ciepło z odwiertów pionowych to zdecydowanie najwydajniejsze i najpewniejsze urządzenie. Jedyną wadą tego układu grzewczego jest jego cena. Taniej i prościej jest pobierać ciepło z powietrza, ale w naszych warunkach klimatycznych powietrze jako dolne źródło nie do końca się sprawdza. Niezbędne jest wówczas posiadanie drugiego źródła ciepła, np. w postaci kominka czy grzejników elektrycznych, co zdecydowanie podwyższa koszt całej inwestycji. Wodna pompa ciepła charakteryzuje się wyższą wydajnością niż pompa powietrzna, ale z kolei jest dosyć wymagająca. Użytkownik takiej pompy musi stale dbać o jakość wody i przepustowość studni. Pompa gruntowa, która czerpie ciepło z poziomych odwiertów, do prawidłowej pracy wymaga wyłączenia z użytkowania sporej części działki. Dla 200 – metrowego domu, który potrzebuje 10 kW energii, będzie to ok. 300 m działki położonej na mokrym terenie lub ok. 1000 m działki położonej na terenie suchym. Trzeba wyraźnie podkreślić, że ułożony kolektor poziomy wymaga stałej regeneracji, czyli odpowiedniej porcji światła i opadów, nie może być zatem wybrukowany czy zacieniony przez drzewa. Większość producentów tego typu pomp zaleca wyłącznie zasianie trawy. Wielokrotnie działki, szczególnie te położone w granicach miast, nie mają aż tak dużej powierzchni.

Gruntowa pompa ciepła zbudowana w oparciu o kolektor pionowy doskonale radzi sobie z wszystkimi opisanymi powyżej trudnościami i co najważniejsze w polskim klimacie jest w stanie bez trudu dostarczyć odpowiednią porcję energii zarówno do ogrzania domu, jak i wytworzenia wystarczającej ilości ciepłej wody użytkowej. Zakładając tego typu pompę nie musimy inwestować w drugie alternatywne źródło energii.

Serdecznie zapraszamy do współpracy, zarówno inwestorów indywidualnych, jak i inwestorów instytucjonalnych. Gwarantujemy w pełni profesjonalną i kompleksową obsługę, to jest wykonanie układu grzewczego opartego o działanie pompy ciepła:

dobór i wykonanie źródła dolnego (odwierty pionowe),
dobór i montaż pompy ciepła,
wykonanie źródła górnego w postaci ogrzewania podłogowego czy grzejników,
nasza firma wykonuje również pełną instalację hydrauliczną,
na życzenie klienta jesteśmy w stanie również wywiercić studnię głębinową,
oraz dobrać i zamontować odpowiednie urządzenia do uzdatniania wody.