Szyna karniszowa

0
22
Rate this post

Co to jest szyna karniszowa?

Szyna karniszowa to coraz popularniejsza obecnie alternatywa dla zwykłych karniszy. wieszanie zasłon i firanek za pomocą szyn karniszowych to sposób znacznie szybszy, bardziej elegancki oraz wytrzymały. Szyna karniszowa umożliwia aranżację okien w sposób minimalistyczny, który łączy się w całość z całym pomieszczeniem.
Szyna karniszowa mocowana jest bezpośrednio do sufitu, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do ściany, nawet do narożnej.
Niewątpliwą zaletą szyny karniszowej jest to, że świetnie pasuje i do wnętrza nowoczesnego i do takiego, które utrzymane jest w stylu klasycznym. Nie wymaga ona stosowania różnych masywnych wsporników, ani innych dodatkowych wzmocnień.
Szyna karniszowa to doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń, jednak wykorzystuje się je z powodzeniem na większych powierzchniach, albo na niższych.
Szyna karniszowa może być jednotorowa, albo dwutorowa. Szyny jednotorowe pozwalają na zawieszenie jednego toru osłony okiennej, natomiast dwu lub trzytorowe umożliwiają wykorzystanie kilku warstw zasłon i firanek. Szyny karniszowe mogą być również z gatunku slim. Jest ona prosta, cienka, jednotorowa i może być montowane jedna za drugą, co pozwala na samodzielne zaplanowanie tego, w jakiej odległości mają być montowane.