Wiercenie studni głębinowych
Wykonanie studni głębinowej na działce jest niezbędne w sytuacji, gdy nie ma na niej dostępu do sieci wodociągowej lub dostęp ten jest na tyle utrudniony, że chcąc podłączyć się do wody wodociągowej musielibyśmy ponieść bardzo wysokie nakłady inwestycyjne.
Często spotykanym aktualnie rozwiązaniem jest wiercenie studni głębinowej jako alternatywnego źródła poboru wody, pomimo posiadanego już przyłącza wodociągowego. Chcąc zmniejszyć miesięczne rachunki, posiadacze studni głębinowych wykorzystują pochodzącą z nich wodę do podlewania ogrodów, mycia samochodów czy innych prac w gospodarstwie domowych, a wodę wodociągową używają wyłącznie do celów spożywczych. Przy czym warto podkreślić, że woda z własnego ujęcia może być również z powodzeniem wykorzystywana jako woda pitna, a nie tylko jako woda użytkowa.
Studnie głębinowe, inaczej zwane wierconymi lub rurowymi, docierają do głębokich warstw wodonośnych. Są to ujęcia najczęściej naprawdę dobrej jakości wody, nieporównywalnej z wodą pochodzącą ze studni kopanych, a więc dużo płytszych, do których przedostają się często mocno zanieczyszczone wody powierzchniowe. Oczywiście dla pełnego komfortu użytkowania, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tylko teoretycznie czystej wody wodociągowej, warto pomyśleć o zainstalowaniu urządzeń uzdatniających wodę, które zapewnią nam dobre zdrowie i samopoczucie przez długie lata, a wszelkie domowe urządzenia i instalacje uchronią przed zniszczeniem z powodu np. wysokiej twardości wody czy dużej ilości związków żelaza powodujących nieestetyczne rdzawe zacieki. Filtry do wody w domu zaopatrzonym zarówno w wodę z własnego ujęcia, jak i w wodę wodociągową, to inwestycja, która zwróci się na pewno, bo zdrowie nasze i naszych najbliższych jest bezcenne.
Studnia głębinowa