Zasobnik ciepłej wody

0
23
Rate this post

Zasobnik ciepłej wody użytkowej umieszczony na strychu

Cena kotłów na biomasę kształtuje się już od kilku tysięcy złotych. Bardziej zaawansowane i zautomatyzowane egzemplarze będą kosztować więcej, nawet kilkadziesiąt tysięcy. Potrzebują dosyć dużo miejsca, szczególnie te wykorzystujące jako paliwo słomę, ponieważ sama słoma jest paliwem o dużej objętości i szybko ulega spaleniu. Porcja słomy spala się zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut. Najlepiej pod tym względem wypadają pelety, czyli sprasowane pod wysokim ciśnieniem, a zatem nie zajmujące dużo miejsca, wióry, trociny, słoma, a nawet ziarna zbóż i pestki. Można na przykład zakupić kocioł na pelety z automatycznym podajnikiem i dodatkowym zasobnikiem, w którym będzie można przechowywać opał nawet na kilka dni. Pelety produkowane są wyłącznie z naturalnych produktów, posiadają bardzo wysoką wartość energetyczną jednocześnie przy niewielkiej ilości popiołu (5 kg na 1 tonę), który dodatkowo można wykorzystać z powodzeniem jako nawóz do roślin w ogrodzie.

Wybór kotła centralnego ogrzewania na paliwo stałe nie należy do najprostszych. Warto wiedzieć jakie możliwości techniczne oferuje w tym zakresie rynek. Decydując się na dany model kotła, warto wziąć pod uwagę zarówno swoją wygodę oraz bezpieczeństwo najbliższych, jak również dbałość o środowisko naturalne, aby przyszłe pokolenia też mogły się nim cieszyć.

Bez wątpienia wybór pieca oraz dostosowanie jego parametrów do indywidualnych potrzeb użytkowników warto powierzyć sprawdzonej ekipie.